ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ремс – Ол. Марсеј              2

Олимпик Марсеј влезе во победнички ритам, во последните шест кола има четири триумфи и едно реми, со што фати приклучок кон тимовите кои се борат за место во Лигата на Европа.

Со доаѓањето на новиот тренер Сампаоли, тимот на Олимпик игра уште поофанзивно, лесно создаваат шанси и во последните три меча постигна осум погодоци. Паје, Тован и Милик ќе бидат главна опасност и по голот на Ремс, тим што на последните пет домашни средби има пет реми.

Сепак, бодовите се исклучително значајни за гостите од Марсеј, кои најавуваат атак од самиот почеток во обид да се стигне до триумф.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Бреда – Екцелсиор                 1 и 2+

Карлсруе – Вурцбург             1 и 2+

Јонг АЗ Алкмар – Камбур    4+

Арсенал – Евертон                 1

Се вчитува...