ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Валјадолид – Кадиз               1

Тимот на Валјадолид се наоѓа во незавидна ситуација, има 28 бода на 17. место на табелата, само еден бод повеќе од Хуеска и Елче, кои се наоѓаат на позиции кои значат преселба во втората лига. Поради тоа денешниот дуел со Кадиз е од исклучителна важност за фудбалерите на Валјадолид, кои мораат да победат за да си ги зголемат шансите за опстанок.

На спротивната страна, Кадиз веќе има собрано 36 бода и е сигурен кога станува збор за опстанокот. Тоа придонесе да дојде до мал пад на формата, Кадиз во последните две кола нема постигнато ниту еден гол.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ватфорд – Милвол             1 и 2+

Парма – Кротоне                1

Вест Хем – Челси                3+

Анталија – Галатасарај     3+

Се вчитува...