ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Вулверхемптон – Барнли                                    1

Како се ближи крајот на сезоната Вулверхемптон игра во се подобра форма. Успеаја да врзат две победи по ред, а фаворити се за триумфот и во мечот против Барнли кој до крајот ќе има тешка борба за опстанок за играта. Домашниот терен и поголемиот талент во ростерот се главните причини за победа на „волците“.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Вулверхемптон.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Надал – Циципас               2 

Аталанта – Болоња            ГГ 3+

Лајпциг – Штутгарт           3+

Ница – Монпеље                 3+

Се вчитува...