ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ЛАЦИО – МИЛАН             1

Формата на Милан се движи во надолна линија, а отсуството на Златан Ибрахимовиќ остава се подлабока трага врз игрите на „росонерите“. Поразот од Сасуоло беше само казна по просечните изданија со Парма и со Џенова, а сега на ред за избраниците на Пиоли е уште еден исклучително тежок дуел, гостувањето против Лацио.

Римскиот клуб се наоѓа во извонредна серија од девет победи на последните девет домашни средби во Калчо-лигата, а голем плус за „лацијалите“ е враќањето на клупата на Симоне Инзаги, кој конечно го победи коронавирусот и доби зелено светло за камбек. 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Лестер – К. Палас           1 и 2+

Бенфика – С. Клара       1 и 3+

Сабадел – Мајорка         2

Клермон – Шатору        1 и 3+

Се вчитува...