ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Брентфорд – Ротерам            1 и 3+

Брентфорд има можност со триумф денеска да се зацврсти на третото место од Чемпионшип-дивизијата и да добие за нијанса полесен ривал во плејофот за влез во Премиер-лигата. Ротерам е идеален ривал за лесна победа ако се знае дека гостите се наоѓаат во серија од четири порази, период во кој фудбалерите на Ротерам постигнаа само еден гол.

Брентфорд славеше на последните четири пресметки со Ротерам, три од нив завршија и со по шест постигнати гола, па затоа наша препорака е покрај „единицата“ да се одигра и три плус на овој натпревар.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Австрија В. – Адмира          ГГ3+

Питерборо – Донкастер     1 и 2+

Нирнберг – Х. Кил               2

Се вчитува...