ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ПСЖ – МАНЧЕСТЕР СИТИ        1х и 2+

Дуел на два тима што имаат бројни офанзивни оружја во своите редови, па се очекува да се тресат мрежите и на Кејлор Навас и на Робинсон. „Светците“ вообичаено ги играат исклучително добри првите средби од нокаут фазата, во претходните две рунди на гостински терен ги совладаа Барселона и Баерн Минхен, па се очекува да не дозволат пораз на денешниот дуел во Париз против „граѓаните“ на Пеп Гвадиола.

Воедно, се намали и „болницата“ во тимот на Покетино, кој ќе може да стартува со Нејмар, Мбапе и Ди Марија, на голот повторно ќе биде и Кејлор Навас, па ПСЖ со комплетен состав дефинитивно има капацитет да стигне најмалку до реми на овој натпревар.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Баерн М. – Милано                    1

Зенит – Барселона                     2

Атлетик Б. – Валјадолид          1

Динамо З. – Горица                   1

Се вчитува...