ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Манчестер Ј. – Рома         1 и 3+

Рома се наоѓа во сериозна криза, четири средби не знае за победа (две реми, два порази во Серија А и во Лигата на Европа), тренерот Фонсека знае дека следната сезона нема да го води тимот, на излезна врата се наоѓа и Един Џеко, додека Мхитаријан одби нов договор и летово како слободен играч ќе си замине од клубот. Затоа, слабите резултати не се никакво изненадување, а Манчестер Јунајтед е тим што дефинитивно ќе знае како да го искористи тоа.

„Црвените ѓаволи“ се главни фаворити за трофејот во Лигата на Европа и сигурно ќе сторат се за веќе во првото „полувреме“ на својот стадион да ги разрешат сите дилеми околу патникот во големото финале.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Реал М. – Ефес                          2 хенд.

Барселона – Гранада               1 и 4+

Маритимо – Брага                   2

Сиваспор – Малатија              1

Се вчитува...