ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Хуеска – Р. Сосиедад                  2

Реал Сосиедад ја надмина резултатската криза и во последните две кола славеше над Селта и над Еибар. Сега баскијскиот клуб би требало да продолжи во ист ритам ако сака да се задржи на петтото место на табелата, кое значи пласман во групната фаза од Лигата на Европа.

Хуеска е претпоследна на табелата, се наоѓа во очајна форма губејќи ги последните три меча без ниту еден постигнат гол. Реал Сосиедад го доби првиот овосезонски дуел со 4-1 во Сан Себастијан, а денеска се очекува Давид Силва и соиграчите да прокнижат нови бодови.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Челси – Фулам             1 и 2+

Лил – Ница                   1 и 2+

Бешикташ – Хатај       1 и 2+

Викомб – Борнмут      2 и 2+

Се вчитува...