ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типуваање за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

АНАДОЛУ ЕФЕС – РЕАЛ МАДРИД            1 хенд.

„Мајсторка“ меѓу двата европски кошаркарски гиганти, на која победникот ќе обезбеди билет за фајналфор турнирот во Келн. Ефес имаше предност од 2-0 по двете убедливи победи во Истанбул, а потоа на двете средби во Мадрид турскиот гигант имаше двоцифрена предност во последната четвртина, но Реал со неверојатни пресврти успеа да се избори за петти меч.

Квалитетот е на страната на турскиот состав, а тешко е да се поверува дека „кралевите“ ќе успеат да направат чудо и по третпат во низа да го земат скалпот на Ефес.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Милано – Баерн М.                 1

Барселона – Зенит                  1 хенд.

Ман. Сити – ПСЖ                    1 и 2+

Емполи – Козенца                  1 и 3+

Се вчитува...