ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типуваање за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Рио Аве – Спортинг Лисабон                            2 и 2+ 

Спортинг Лисабон е на добар пат по пауза од 19 години да го врати трофејот од португалското првенство во своите витрини. Во последните четири меча влегуваат со шест бода предност пред второпласираниот Порто и затоа со победа на овој меч ќе направат крупен чекор кон освојувањето на титулата. Од друга страна Порто утре го игра големото дерби против Бенфика, што е дополнителен мотив за Спортинг да стигне до триумф на овој меч.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Спортинг и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Челси – Реал Мадрид             ХП

Брага – Пасош Фереира         1 и 2+

Нижни Н. – Сарагоса             +

Руд – Нишиока                        +

Се вчитува...