ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Пјуник – Шериф Тираспол 2

Молдавски Шериф е редовен учесник во групната фаза на европските клупски натпреварувања изминативе години. Се работи за значително поквалитетен тим од ерменскиот состав, иако е далеку од посакуваната форма. Сепак, веруваме дека Шериф ќе успее да дојде до победа уште на првата средба во Ерменија со што ќе го трасира патот кон групите во Лигата на Европа.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Келн – МОЛ Фехервар 1

ЦСКА Софија – Базел 2

Вилјареал – Хајдук 1-1 3+

Зрински – Слован Братислава ГГ3+

Се вчитува...