ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Олимпик Марсеј – Лион              1 и 2+

Натпреварот што беше одложен поради демолирањето на автобусот на Лион на пат до „Велодром“ ќе биде одигран вечерва. Олимпик Марсеј е голем фаворит за бодовите, пред се поради огромната криза во која се наоѓа Лион. Гостите се последни на табелата со само седум бода по првите 13 рунди, а ниту смената на Гросо не донесе „позитивна шок-терапија“ врз екипата.

Одбраната на Лион функционираше катастрофално на саботниот дуел со Ленс, а ништо подобро не се очува ни во Марсеј, против тимот на Олимпик кој поседува одличен офанзивен потенцијал.

Затоа, наша препорака е типување на триумф на домашните, со најмалку два постигнати погодоци на Олимпик Марсеј.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Астон Вила – Ман. Сити                 ГГ 3+

Манчестер Ј. – Челси                      ГГ

Штутгарт – Борусија Д.                  ГГ 3+

Басконија – Фенербахче                1

Се вчитува...