ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Манчестер сити – Арсенал    1 и т12+

Манчестер сити, се чини, секогаш е најдобар кога е најпотребно. Арсенал е во одлична форма, но „граѓаните“ секогаш знаат како се игра на победа токму во директните пресметки со ривалите за шампионската титула. Ова е последна шанса за составот на Пеп Гвардиола да направи пресврт во трката за трофејот и да ја преземе лидерската позиција, наспроти Арсенал кој може да биде резервиран затоа што секако му одговара и реми од овој дерби натпревар.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ливерпул – Брајтон                         1

Шкендија – Брегалница                 1

Штутгарт – Хајденхајм                   1

Гостивар – Македонија ЃП            1

Се вчитува...