ЕКИПА 1Х2: Тикет и сингл на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Аталанта – Фиорентина               1 и 2+

Аталанта е без победа на последните три калчолигашки натпревари, но големиот триумф во Амстердам над Ајакс и обезбедениот пласман во осминафиналето од ЛШ ќе ја врати посакуваната атмосфера во тимот на Гасперини.

Во вистински момент за нив доаѓа и дуелот со Фиорентина, тим што се наоѓа во очајна форма. Ниту новиот тренер Прандели не успева да го извлече максимумот од „виолетовите“, кои ги имаат во своите редови Рибери, Бонавентура, Калјехон, но играат катастрофален фудбал. Фиорентина во минатото коло со гол во 96. минута се спаси од пораз на домашен терен против Џенова, па јасно е дека на „виолетовите“ не им се пишува ништо добро на гостувањето во Бергамо.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Арсенал – Барнли                         1 и 2+

ПСВ Ајндховен – Утрехт             1 и 2+

Баер Л. – Хофенхајм                    4+

К. Палас – Тотенхем                    2

Се вчитува...