ЕКИПА 1Х2: Тикет и сингл на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Сервет – Сион         1 и 3+

Сион се наоѓа во очајна форма, овој тим е во серија од четири порази и падна на претпоследното место на табелата. Фудбалерите на Сион од стартот на сезонава немаат триумфирано на гостински терен (едно реми, четири порази, гол-разлика 5-13), што е лоша увертира пред дуелот со Сервет.

Домашниот тим ја прекина мини-кризата од стартот на сезонава, во последните четири кола Сервет забележа три победи, тренд што ќе продолжи и на денешната пресметка со Сион.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

А. Вила – Барнли                       1

Жалгирис – Фенербахче          1 хенд.

Шефилд Ј. – Манчестер Ј.      2 и 2+

Рома – Торино                            ГГ 3+

Се вчитува...