ЕКИПА 1Х2: Тикет и сингл на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Реал Мадрид – Ц. Звезда         1 хенд.

Дејан Радоњиќ ќе има исклучително тешка задача да ја „воскресне“ Црвена Звезда, АБА-шампионот несреќно загуби од Фенербахче во Белград, а сега го очекува тешко гостување против Реал Мадрид. „Кралевите“ во минатото коло на домашен терен загубија од Милано, што ќе им биде само мотив повеќе денеска да одиграат на највисоко ниво и убедливо да триумфираат над „црвено-белите“ од Белград.

Гостите ќе бидат значително ослабени со неиграњето на првиот стрелец Џордан Лојд, ќе го нема ниту искусниот Марко Симоновиќ, а со ограничена ротација јасно е дека на Црвена Звезда не и се пишува ништо добро. Затоа, наш предлот е типување на двоцифрен триумф на Реал Мадрид на оваа средба.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Тотенхем – Фулам                      1 и 3+

Р. Сосиедад – Барселона          ГГ 3+

Египет – Чиле                              1 хенд.

ПСВ Ајндхвен – АЗ Алкмар     1 и 2+

Се вчитува...