ЕКИПА 1Х2: Тикет и сингл на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ун. Берлин – Баер Л.         ГГ 3+

Баер Леверкузен инсистира на офанзивен фудбал, но „фармацевтите“ имаат и проблем со сопствената одбрана поради што на нивните натпревари многу често се тресат мрежите на двете страни. Три од последните четири средби на Баер завршиле гол-гол три плус, додека ваков исход имале и четири од последните пет одиграни дуели на Унион Берлин, во Бундес-лигата и во Купот на Германија.

Со оглед на офанзивната игра на двата тима, за очекување е овој тренд да продолжи и на нивниот меѓусебен дуел, вечерва во Берлин.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Киево – Виртус Ентела    1

Лацио – Рома                      1х и 2+

Хрватска – Јапонија         1 хенд.

Зенит – Жалгирис             1 хенд.

Се вчитува...