ЕКИПА 1Х2: Тикет и сингл на денот

Ова е нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Шефилд ј. – Тотенхем                2 и 2+

„Спарси“ загубија два бода во минатото коло на домашен терен со Фулам, додека Шефилд ја прослави првата овосезонска победа во Премиер-лигата. Сепак, разликата во квалитет меѓу двата тима е огромна, па се очекува избраниците на Мурињо да бидат на висина на задачата и денеска да стигнат до победата.

Шефилд е без дури седум првотимци за оваа средба, додека кај Тотенхем се враќа Бергвајн, кој ги пропушти последните неколку натпревари на „спарси“.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Лил – Ремс                          1 и 2+

Лион – Мец                         1 и 3+

Ајакс – Феенорд                 1 и 3+

Барселона – Атлетик Б.   1 и 2+

Се вчитува...