ЕКИПА 1Х2: Тикет и сингл на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Борусија М. – Борусија Д.            1х и 2+

Дуел на двете Борусии во рамките од Купот на Германија, во кој предност им даваме на домаќините од Менхенгладбах. На последниот меч на овие два тима во Мененгладбах домаќините славеа со 4-2, а сличен исход се очекува и денеска, ефикасен дуел во кој домашните фудбалери ќе знаат да ги искористат проблемите во одбраната на „милионерите“ од Дортмунд.

„Милионерите“ конечно врзаа три победи (во сите натпреварувања), но тешко е да се верува дека оваа триумфална серија ќе успеат да ја продолжат и на денеѓниот дуел со Борусија Менхенгладбах.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Витесе – Венло                 1 и 3+

Лацио – Торино                1 и 2+

Лече – Ентела                    1 и 2+

Ефес – Валенсија              1 хенд.

Се вчитува...