ЕКИПА 1Х2: Тикет и сингл на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Порто – Челси             2 и 2+

Пред се, мора да се истакне дека Порто само официјално е домаќин, бидејќи двете средби меѓу овие два тима ќе се играат на неутрален терен во Севилја. Португалците во минатата рунда приредија изненадување со елиминацијата на Јувентус, но тешко дека ќе успеат да го повторат тоа и против Челси.

Англискиот тим „киксна“ во минатото премиерлигашко коло против ВБА, но се очекува вечерва да одигра на своето препознатливо ниво, со кое рутински елиминираше моќен ривал како Атлетико Мадрид.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Интер – Сасуоло             1 и 3+

Јувентус – Наполи         1

Баерн М. – ПСЖ             ГГ 3+

Бешикташ – Аланија     1

Се вчитува...