ЕКИПА 1Х2: Тикет и сингл на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ЛАЦИО – БРИЖ            1 и 2+

Лацио и со бод би се пласирал во осминафиналето од Лигата на шампионите, но римскиот клуб сигурно нема да игра калкулантски на домашен терен против ривал од кого реално е поквалитетен. Проблемите со составот со кои се соочуваше тренерот Инзаги во изминатиот месец сега се сведени на минимум, па „лацијалите“ предводени од Имобиле се огромни фаворити за три бода на денешниот натпревар.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Лајпциг – Манчестер Ј.              1х и 2+

ПСЖ – Башакшехир                    1 и 4+

Зенит – Борусија Д.                      1х и 2+

Пелистер – Тримо                         1 хенд.

Се вчитува...