Екстра-меч во Минхен: Мбапе го носи ПСЖ повторно до водство (ВИДЕО)

Извонреден натпревар, и покрај снежните услови, во Минхен. Баерн Минхен успеа да се врати од негатива од два гола, но ПСЖ повторно доаѓа до предност, сега со 2-3.

Кој друг ако не Килијан Мбапе со својот втор погодок на мечот во 68. минута носи нова предност за францускиот тим.

Се вчитува...