Елези на клупа, Бохум ја доби голеадата со У. Берлин (ВИДЕО)

Фудбалерите на Бохум стигнаа до голема победа во битката за опстанок откако денеска славеа на гостувањето кај Унион Берлин со 3-4 во меч од 32. коло во германската Бундселига.

Гостите по првото полувреме имаа предност од 0-3 со головите на Витек на двапати и Шлотербек. Во вториот дел домаќините намалија на 2-3 преку Вертесе во 59. и Бедиа во 63. минута, а ново водство од два гола за Бохум (2-4) донесе Хофман во 70. минута.

Конечните 3-4 беа дело на Холербах во 74. минута. Македонскиот фудбалски репрезентативец, Дашмир Елези мечот го помина на клупата за резерви на Бохум.

Union Berlin [3]-4 Bochum – Benedict Hollerbach 75′
byu/suedney insoccer

 

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...