Елмас е „џокер“ на Наполи – влезе во игра и веднаш даде гол (видео)

Елиф Елмас продолжува со одличните изданија во овој подготвителен период откако македонскиот ас постигна уште еден гол за Наполи, овојпат на дуелот со Асколи.

Елмас влезе во игра во 61. минута при резултат 1-1, а само две минути подоцна одлично се снајде и по додавањето на Инсиње со прекрасен удар со левата нога го матираше противничкиот голман.

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum