Елмас е џокерот на Мацари: Влезе и донесе предност за Наполи во Бергамо (ВИДЕО)

Елиф Елмас може да биде голем џокер за ново-стариот тренер на Наполи, Валтер Мацари. Македонскиот играч влезе во игра и во 80. минута постигна гол, со кој гостите дојдоа до предност од 1-2, и се наоѓаат пред триумф во Бергамо.

Репрезентативецот на Македонија во 63. минута влезе од клупата на местото на Политано, а 16 минути подоцна на асистенција на Осимен, успеа да го совлада Карнесеки.

Елмас веднаш почна да се наметнува кај Мацари, дека може да се смета на него во иднина, со оглед дека кај претходникот Гарсија не добиваше многу шанса да игра.

Се вчитува...