Елмас и Наполи го совладаа Јувентус на „Диего Марадона“ (ВИДЕО)

Елиф Елмас и неговиот Наполи славеан над Јувентус со 2-1 во дерби натпреварот на 3. коло во италијанската Серија А. Гостите поведоа со голот на Алваро Мората во 10. минута. Наполитанците израмнија преку Политано во 57. минута, додека големите три бода ги донесе Кулибали во 85.

Нашиот репрезентативец Елиф Елмас го стартуваше мечот, но беше заменет на полувреме, а за издвојување е и жолтиот картон кој го доби во 31. минута.

 

 

Се вчитува...