Елмас им набива комплекс на Исланѓаните – Нова мајсторија која резултираше со црвен картон

Македонија е се поблиску до пласман во баражот за Светското првенство 2022 година во Катар. Покрај предноста која ја имаме од 2-1, Македонија има и предност од играч повеќе откако втор жолт картон доби Јоханесон во 79. минута.

Елјиф Елмас почна да им набива комплекси на Исланѓаните, па откако го постигна голот за 2-1, во 79. минута си поигра и со Јоханесон кој во немоќ фаулираше за втор жолт картон.

 

 

 

Се вчитува...