Елмас ја излечи повредата и се враќа во тимот

Наполи за пресметката со Сасуоло во Серија „А“ ќе биде посилен за Елиф Елмас. Македонскиот интернационалец ја излечи повредата на тетивата, и се враќа во екипата. Тој денеска тренираше со останатите соиграчи, го издржа тренингот, и ќе се најде во комбинација за дуелот кој се игра во сабота.

Поради повреда, Елмас го пропушти натпреварот со Емполи, кој Наполи го загуби со голем пресврт и со тоа ги сведе шансите за освојување на Скудетото на минимум.

Сезонава Елмас беше дел од 33 натпревари во Серија А, и постигна три гола со пет асистенции. Во Лигата на Европа од осум меча постигна четири гола и една аистенција.

Се вчитува...