Елмас ја почувствува пеколната атмосферата на „Војска Полскиего“ (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас и неговиот Наполи гостуваат кај Легија во Варшава во четвртото коло во групата фаза на Лига Европа. Победа за неаполитанците на овој натпревар ќе значи и доаѓање на чекор поблиску до место во нокаут фазата.

Но, во битката на „Војска Полкиего“ покрај единаесетмината фудбалери во „зелено“, Наполи ги има и навивачите на домашниот тим кои пред почетокот на дуелот приредија вистински спектакл со мало пиротехничко шоу.

Се вчитува...