Елмас ли е…Зидан ли е…Младиот ас на Работнички го повтори волејот на Французинот (ВИДЕО)

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Елиф Елмас, денеска во Охрид го постигна можеби голот на сезоната во македонскиот шампионат. Фудбалерот на Работнички зафати волеј од работ на шеснаесетникот, тресејќи на мрежата на Пелистер во 60.минута од средбата. Овој одличен погодок неодоливо потсетува на легендарниот гол на Зинедин Зидан, францускиот ас кој сега е тренер на Реал Мадрид, што го постигна во финалето на Лигата на шампионите во 2002 година.

Погледнете, и споредете…Елмас ли е…Зидан ли е…Едниот со десна, другиот со лева…

Се вчитува...