Елмас стартер, Наполи подобар од полска Висла (ВИДЕО)

Калчолигашот Наполи славеше во пријателски меч против Полска, Висла со 1-2. Полјаците поведоа со 1-0 во 6. минута со голот на Браун, резултат со кој се замина на полувреме. Во вториот дел „наполитанците“ прво преку Политано во 67. минута израмнија на 1-1, додека конечните 1-2 ги постави Махач во 85. минута.

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас беше стартер во тимот на Лучијано Спалети и на овој натпревар.

 

 

Се вчитува...