Елмас велемајсторски: Евроголот од Неапол ископиран и во Скопје (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија се подготвува за квалификацискиот меч за Европското првенство во 2020 година против Словенија кој утре ќе се одигра на арената „Тодор Проески“ во Скопје. На тренингот на нашата репрезентација Елиф Елмас повторно како на тренингот на Наполи биеше неколку метри зад замислената гол-линија, и со неверојатен фелш повторно ја смести топката во мрежата.

Се вчитува...