Енииис Бардииии! Велемајсторски гол на дербито со Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Енис Барди постигна прекрасен гол за Трабзонспор во дербито со Фенербахче во Истанбул.

Играчот од средниот ред откосо од левата страна со удар директно кон голот, го „реши“ Доминик Ливаковиќ и така го намали резултатот на 1-2 во 65. минута од средбата, носејќи надеж дека неговиот тим нема да биде поразен.

Голот на Барди можете да го погледнете ТУКА. 

Се вчитува...