Енрике уфрли класичен шпиц за реваншот со Дортмунд, „милионерите“ ништо не менуваат

ПСЖ со офанзивна формација ќе го почне натпреварот против Борусија Дортмунд, во реваншот од полуфиналето во ЛШ. По првиот меч беше 1-0 за „милионерите“, а овој пат Луис Енрике се реши во составот да го уфрли Гонзало Рамош, кој ќе игра во нападот заедно со Дембеле и Мбапе, кои ќе дејствуваат по страничните позиции.

Един Терзиќ, пак, тренерот на Борусија, се реши ништо да не менува, односно со истиот состав од првиот меч да се спротивстави на парискиот тим.

За потсетување, Борусија Дортмунд има предност од првиот меч со 1-0.

Се вчитува...