Енур Тотре официјално промовиран во дресот на Ворскла (ФОТО)

Повремениот македонски репрезентативец Енур Тотре и официјално промовиран во дресот на украинскиот прволигаш Ворскла Полтава.

25-годишниот Тотре ја заврши соработката со Тирана по одлуката кариерата да ја продолжи во Ворскла.

Претходно во својата кариера, Тотре има настапи и за тетовска Шкендија, а покрај настапите за младата репрезентација на Македонија има и два настапи за македонската сениорска селекција.

Се вчитува...