ЕП под 18 години за жени – Дивизија „Б“: Втор пораз за кошаркарките на Македонија

Женската репрезентација на Македонија го доживеа и вториот пораз на Европското првенство до 18 години Б дивизија.

Откако во воведното коло од „црвено-жолтите“ девојки беше подобра Холандија, овојпат нашите дами загубија и од Исланд со 59-77.

Исланѓанките сите дилеми околу победникот ги решија уште во првото полувреме кое го добија со убедливи 31-45. До крајот го исконтролираа мечот за конечни 59-77.

Mилица Николиќ со 14 поени беше прво име во нашиот табор, додека кај победникот Агнес Јонудотир уфрли 15 поени.

 

Се вчитува...