Ердон Даци во одлична гол-форма за белгиски Вестерло (ВИДЕО)

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Ердон Даци продолжува со одличната форма во дресот на белгиски Вестерло сезонава.

Во 9. коло од Втората лига на Белгија, Вестерло славеше со 2-0 против Виртон, а Даци во 66. минута го постигна вториот гол за домашниот тим.

Ова сезонава е трет погодок за Даци во дресот на Вестерло каде пристигна од редовите на Коњаспор. 23-годишниот фудбалер потекнува од фудбалската школа на Вардар.

Вестерло е убедливо на врвот во Втората белгиска лига, веќе издвојувајќи се како најсериозен кандидат за враќање во елитата.

Се вчитува...