Ешли Барти останува „кралица на Мајами“

Австралиската тенисерка успеа да ја одбрани титулата на ВТА турнирот во Мајами откако во големото финале триумфираше над Канаѓанката, Бранка Андреску. Канадската тенисерка при негатива од 6-3 и 4-0 поради повреда мораше да го предаде мечот.

За првата тенисерка во светот оваа е јубилејна 10. титула во кариерата и втора по големи по освојувањето на Ролан Гарос во 2019 година.

 

 

Се вчитува...