Еспањол триумфално со Алавес за нова надеж за опстанок (ВИДЕО)

Фудбалерите на Еспањол ја продолжуваат битката за опстанок во Ла Лига откако во 28. коло славеа на домашен терен со 2-0 против Алавес.

Победата на домашните ја најави Бернардо со голот во последните секунди од првото полувреме…

Во вториот дел погоди и Ву Леи во 47. минута за конечни 2-0.

По овие три бода, Еспањол со вкупно 23 бода се израмни со Леганес на дното од табелата.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...