Еуфорија во Манчестер, дојде Роналдо (ВИДЕО)

Поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо со новиот клуб, Јувентус гостува на „Олд трафорд“ во дуелот од третото коло од групниот сегмент во фудбалската Лига на шампионите. Италијанскиот првак пристгна во Манчестер, а Роналдо беше еуфорично пречекан од фановите.

Јувентус е лидер во конкуренцијата Х со максимални шест бода по две одиграни кола, Јунајтед е второпасиран со 4. Во оваа група се и Валенсија и Јанг Бојс.

 

&


nbsp;

Се вчитува...