Еурофарм Пелистер стартува со подготовките за новата сезона на 19 јули во Битола

Еурофарм Пелистер го објави планот и распоредот на потготовки за сезоната 2021/22. Македонксиот ракометен тим најавува работно лето исполнето со низа на турнири и тренинзи за предизвиците кои допрва ќе следуваат во македонското и регионално ракометно натпреварување.

„Еурофарм Пелистер: 19 јули – старт на подготовки во Битола, 23-30 јули – подготвителен период во Маврово, 1-25 август – пријателски и турнирски натпревари (Струшки ракометен турнир) и СЕХА, Гаспром лига (четвртфинале). Еурофарм Пелистер 2: 19 јули – старт на подготовки во Битола, 30 јули – 7 август – подготвителен период во Маврово, 7 август – 1 септември – пријателски и турнирски натпревари“, стои во соопштението на битолскиот ракометен клуб.

Се вчитува...