Еурофарм Пелистер убедлив против вториот тим (ФОТО)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер продолжуваат со подготовките за новата сезона, а денеска во Маврово беше повторно беше одигран натпревар против Пелистер 2 во кој првиот тим на „зелено-белите“ славеше со убедливи 33-22.

Пелистерци остануваат на висинските подготовки и во следниот период, а утре ќе биде одигран натпревар против Металург.

Се вчитува...