Еурофарм Работник во група со Савехов, Татран Прешов, шпанска Бидасоа….

Во дебитантската сезона од Лигата на шампионите, Еурофарм Работник ќе биде дел од Групата Ц во која се уште добро познатите шведски Савехов и Татран Прешов од Словачка.

Во групата во која е македонскиот претставник се уште и фински Кокс, шпанската Бидасоа Ирун како и португалскиот Спортинг.

Натпреварите стартуваат во втората половина од септември.

ЛИГА ШАМПИОНИ

ГРУПА Ц

Савехоф (Шве)

Татран Прешов (Свк)

Кокс (Фин)

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК (МКД)

Бидасоа Ирун (Шпа)

Спортинг (Пор)

ГРУПА Д

Динамо Букурешт (Ром)

Чеховски медведи (Рус)

К. Шафхаузен (Швц)

Кристијанштад (Шве)

Висла Плоцк (Пол)

ГОГ (Дан)

Се вчитува...