Евро-гол на Нафиу: Шкендија ги „смрзна“ Мурињо и Тотенхем… (ВИДЕО)

Шкендија го израмнува резултатот на 1-1 против Тотенхем на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, во 3. коло од квалификациите за Лигата на Европа.

Валмир Нафиу во 55. минута постигна вистински евро-гол со шут од 18 метри прецизно стрелајќи под гредата од голот на немоќниот Џо Харт… Сето тоа за надеж на Шкендија дека може и до европско чудо!

Се вчитува...