Еврокуп видео: Ненад Димитријевиќ – машина за кошеви

Ненад Димитријевиќ остана во Хувентуд и покрај сериозните преговори за преселба во Валенсија, па македонскиот репрезентативец и во следната сезона ќе настапува во Еврокупот.

Токму второто по ранг европско натпреварување попладнево објави видео-компилација од ланските настапи на Македонецот, кој беше меѓу најзаслужните што Хувентуд се пласираше во Топ 16 фазата.

Погледнете го видеото „Ненад Димитријевиќ – машина за кошеви во сезоната 2019/20“.

Се вчитува...