Европски фудбалски хаос – Андреа Ањели нова жртва на Суперлигата!

Тектонски пореметувања во фудбалска Европа донесе одлука на 12 тима да формираат нова Суперлига. Целата програма која беше толку најавувана доживеа крах, а Суперлигата ги носи веќе и првите жртви.

По соопштението од Манчестер Јунајтед во кое потврдија дека Ед Вудворд го напушта „Олд Трафорд“ на крајот на 2021 година, нова жртва на Суперлигата е Ањели. Од Јувентус потврдија дека хаосот кој настана со Суперлигата тој си поднел оставка.

 

Се вчитува...