„Езерското дерби“ меѓу Караорман и Охрид без голови (ВИДЕО)

Фудбалерите на Караорман и Охрид одиграа без голови 0-0 во „Езерското дерби“ на мак-фудбалот како дел од 17. коло во Втората фудбалска лига на Македонија.

Еден израмнет натпревар во кој и двата тима не сакаа да ризикуваат, па на крајот поделбата на бодовите беше најреален приказ за случувањата на теренот.

ВТОРА ЛИГА, 17. КОЛО

БЕЛАСИЦА – БЕСА 1-1

ДЕТОНИТ – СКОПЈЕ 1-0

КАМЕНИЦА САСА – АРСИМИ 2-3

КОЖУФ – ВАРДАР Н. 0-1

НОВАЦИ – ПЕЛИСТЕР 1-3

ОСОГОВО – ТЕТЕКС 4-0

ПОБЕДА – БАШКИМИ 0-1

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...