„Фалангата“ и даде црвено-жолта нијанса на сината на Олимпико (ФОТО)

ЕКИПА во Рим,

Никола Станикевски

Фудбалската репрезентација на Македонија за нешто помалку од десет минути ќе го стартува натпреварот против Италија на „Олимпико“ како дел од квалификациите за ЕВРО 2024 година.

Македонските навивачи некаде 1.000 во број успеаја да и додадат прекрасна „црвено-жолта“ нијанса на „азурната“ на трибините на римскиот храм.

 

Се вчитува...