Семејството Ѓоковиќ живее за тенисот: Синот Стефан го подготвува Новак за Вимблдон (ВИДЕО)

Светскиот тениски рекет број еден, Новак Ѓоковиќ се подготвува за Вимблдон во Мајорка. Во конкуренција на игра на двојки на локалниот турнир, Ноле успеа да направи лесни тренинзи со помош на неговиот син, Стефан.

Ѓоковиќ очигледно уште отсега му ја всадил љубовта кон тенисот на својот син, па се одлучи да ги одмери силите со Стефан и да му подари вистински лекции за филозофијата на „белиот спорт“.

Се вчитува...