Фан на Нант го загуби животот во физичка пресметка на навивачи

Навивач на францускиот прволигаш Нант е убиен на 31-годишна возраст во саботата во физичката пресметка со навивачите на Ница во пресрет меѓусебнииот натпревар на овие две екипи, објави тимот.

Навивачот кој според францускиот медиум „Л’Eкип“ бил дел од „Бригада Лоар“, озогласената навивачка група бил повеќепати прободен во пределот на грбот, а им подлегнал на раните и покрај прижената медицинска помош.

Се вчитува...